Policie obvinila zaměstnance finančního ředitelství. Přijal podle ní úplatek pět milionů korun

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku. Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu požadoval úplatek deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. V pondělí o tom informoval mluvčí protimafiánské centrály Jaroslav Ibehej.

Praha (Aktualizováno: 13:31 17. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Podle našich závěrů měl zaměstnanec Generálního finančního ředitelství požadovat úplatek ve výši 10 milionů korun, kdy část peněz (5 milionů korun) měl skutečně převzít,“ sdělil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Český policista, který žádal polského řidiče o úplatek, u sboru skončil. Hrozí mu až pět let vězení

Číst článek

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února. Právo na poskytování bližších informací si vyhradil státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Muž je stíhán na svobodě. „V této trestní věci se jedná o úplatkářský trestný čin, jehož se měla dopustit osoba, proti níž je vedeno trestní stíhání na svobodě tím, že požadovala finanční úplatu za informace, které spadaly do její působnosti,“ uvedla pro Radiožurnál bez dalších podrobností vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

„Trestní řízení se vede pro úplatkářský trestný čin proti jedné osobě, protože pouze jedna osoba má býti pachatelem – podle zjištění policie – úplatkářského trestného činu,“ dodala pro server iROZHLAS.cz Bradáčová.

Z jejího vyjádření lze soudit, že člověk nebo firma, které úředník o úplatek požádal, jeho čin nahlásil a s policií spolupracuje. Bližší informace ale Bradáčová odmítla zveřejnit, protože policie je „na úplném počátku vyšetřování“.

Mluvčí finanční správy Zuzana Mašátová serveru iROZHLAS.cz řekla, že „zaměstnanec byl postaven mimo službu“.

Tím je Jiří Jung ze sekce řízení rizik, odbor analytiky Generálního finančního ředitelství. Hospodářským novinám to na základě informace, kterou zveřejnil server lidovky.cz, potvrdila mluvčí finanční správy Mašátová.

sir, pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme