GIBS obvinila dva členy prezidentské ochranky ze zpronevěry, měli krást a prodávat střelivo

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila ze zpronevěry dva členy policejního Útvaru pro ochranu prezidenta republiky. Podle webu Aktuálně.cz, který na vznesení obvinění upozornil, příslušníci prezidentské ochranky údajně kradli střelivo a obchodovali s ním. V případě odsouzení jim hrozí až dva roky vězení.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie

Policisté podle něj byli zadržení přímo na pracovišti. Podle Deníku N pracovali v prezidentské ochrance jako instruktoři | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Obvinění příslušníků potvrdil žalobce Ondřej Šťastný z Městského státního zastupitelství v Praze.

Dozvuk šikany vězňů v Rýnovicích. Vězeňská služba potrestala další dozorce, dostali napomenutí

Číst článek

„Jsou podezřelí ze spáchání přečinu zpronevěry, za který jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Trestné činnosti se měli dopouštět v rámci výkonu služby,“ řekl Aktuálně.cz.

Podle serveru ze zvolené právní kvalifikace vyplývá, že muži jsou obviněni ze způsobení škody 10 000 až 50 000 korun.

Zadržení na pracovišti

O zadržení dvou členů policejní ochranky kvůli podezření z majetkové trestné činnosti informoval v polovině února server Lidovky.cz.

Policisté podle něj byli zadržení přímo na pracovišti. Podle Deníku N pracovali v prezidentské ochrance jako instruktoři. Inspekci na možné nezákonné jednání bodyguardů upozornilo vedení útvaru.

Policejní Útvar pro ochranu prezidenta ČR zajišťuje bezpečnost hlavy státu.

Ochranu poskytuje rovněž bývalým českým prezidentům po skončení jejich funkčního období a dalším chráněným osobám v jejich blízkosti. Příslušníci útvaru se podílejí také na ochraně Pražského hradu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme