Odborník na balistiku zpronevěřil desítky tisíc z členských příspěvků, nadále zůstává u policie

Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila odborníka na balistiku a policejního odboráře Pavla Štěpána ze zpronevěry desítek tisíc korun z členských příspěvků. Napsal to ve čtvrtek Deník N a informaci potvrdil předseda Unie bezpečnostních složek Zdeněk Drexler. Policistovi hrozí v případě odsouzení až pětiletý trest vězení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo GIBS, Generální inspekce bezpečnostních sborů v Praze 6. | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Mohu potvrdit, že Pavel Štěpán ve středu oproti podpisu převzal usnesení o zahájení trestního stíhání,“ řekl Drexler. Generální inspekce podle něj viní policistu ze zpronevěry členských příspěvků odborové organizace. „Podle prošetřování inspekce byla částka vyčíslena na 76 000 korun,“ dodal.

Podezření na zpronevěru u pražských těžkooděnců: odborářům zmizely z pokladny desetitisíce

Číst článek

Unie bezpečnostních složek Štěpána ze svých řad vyloučila. Shromáždění předsedů o tom rozhodlo již na základě podezření ze zpronevěry. Policista nyní působí ve výkonné radě jiné odborové organizace – Odborové aliance Integrovaného záchranného systému. Podle Štěpánova dřívějšího vyjádření pro iROZHLAS.cz bylo jeho vyloučení účelové, byl za ním konkurenční boj. Podezření ze zpronevěry policista odmítl.

Štěpán nadále zůstává u policie. „My očekáváme, jak se k tomu postaví vedení pražské policie, protože z mého pohledu by bylo logické ho zprostit výkonu služby,“ prohlásil Drexler. Podle něj pracuje policista nyní s lidmi, od kterých vybíral členské příspěvky a může je ovlivňovat.

„Pokud se vedení Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy dozví od GIBS, že byl některý z pražských policistů obviněn z trestného činu, musí se nejprve příslušný služební funkcionář seznámit s konkrétním spisovým materiálem,“ sdělila mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová. „Teprve potom vydá příslušné personální rozhodnutí,“ dodala.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme