Policista si měl vypůjčit statisíce a nevrátit je. Inspekce ho obvinila kvůli úvěrovým podvodům

Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila pětatřicetiletého policistu z Prahy kvůli úvěrovým podvodům. Vypůjčit si měl postupně statisíce korun u finančních institucí a mladých žen, peníze utrácet za sportovní sázky a hry a nevracet je. Na webu GIBS to ve čtvrtek uvedl její mluvčí Ivo Mitáček.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Příslušníkům GIBS se dosud podařilo zadokumentovat trestnou činnost policisty od roku 2013,“ uvedl mluvčí generální inspekce Ivo Mitáček.

Zákon o GIBS by se měl změnit, navrhuje její dočasná šéfka. Vést inspekci dlouhodobě nechce

Číst článek

Policista z pohotovostní motorizované jednotky byl obviněn z úvěrových podvodů, podvodů a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací.

V žádostech o půjčky a úvěry podle Mitáčka uváděl nepravdivé nebo zkreslené údaje. Hrozí mu až pět let vězení nebo peněžitý trest.

Mladé ženy stíhaný policista kontaktoval přes internetové aplikace a sociální sítě, projevený zájem doprovázel podle mluvčího „různými legendami“. Prezentoval se jako člen zásahové jednotky, na ženy působil také fotografiemi v uniformě, uvedl Mitáček.

„Po navázání osobního kontaktu však policista brzy přicházel s různými požadavky na půjčky peněz od mladých žen,“ doplnil mluvčí.

GIBS předpokládá, že o některých takto oslovených a podvedených ženách zatím neví. Mohou se přihlásit na operační středisko inspekce na telefonním čísle 974 839 734.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme