Kauza Vidkun: GIBS navrhla obžalovat bývalého policistu Vokála kvůli úniku informací

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) podala návrh na obžalobu kvůli úniku informací z policejní razie v kauze Vidkun. Informoval o tom mluvčí GIBS Ivo Mitáček. Inspekce navrhla obžalovat bývalého vysoce postaveného důstojníka policie Luďka Vokála.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý vysoce postavený důstojník policie Luděk Vokál | Foto: Milan Malíček / Právo | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Generální inspekce bezpečnostních sborů trestně stíhala příslušníka Policie České republiky, a to od podzimu loňského roku. Byl obviněn z trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby. Vyšetřovatel Generální inspekce bezpečnostních sborů ukončil v těchto týdnech svou práci a s návrhem na podání obžaloby předal případ státnímu zástupci Městského státního zastupitelství v Praze,“ řekl Radiožurnálu Mitáček.

Vokál údajně v roce 2015 prozradil, že se detektivové chystají spustit razii v kauze Vidkun, která cílila na propojení policistů a podnikatelů.

Informace měla údajně uniknout toho rána, kdy policie akci spustila, Vokál ji podle vyšetřovatelů zaslal podnikateli Albinu Arifovičovi. Vokála inspekce stíhá i kvůli dalším údajným pochybením. Ten je však odmítá.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme