Policista z Prahy rozprodal zajištěné šperky za 185 tisíc korun, generální inspekce ho viní ze zpronevěry

Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila policistu z Prahy 4 ze zpronevěry. Podle inspekce si přisvojil zajištěné šperky, rozprodal je, a přišel si tak na nejméně 185 000 korun. Policie podstatnou část šperků nedohledala, proto se obrací s prosbou na veřejnost.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pokud má někdo jakékoliv informace, má volat na operační středisko generální inspekce na telefonní číslo 974 839 734. | Zdroj: ČTK

Hledané předměty inspekce zveřejnila na svém webu. V tiskové zprávě to ve čtvrtek uvedla mluvčí generální inspekce Ivana Nguyenová.

Přepisováním pokut si olomoučtí policisté mohli ‚vydělat‘ 6 500 korun. Hrozí jim pět let vězení

Číst článek

Obviněný si podle kriminalistů přisvojil zajištěné šperky v době od července do srpna při výkonu své služby. „Policistovi bylo 139 kusů šperků z bílého i žlutého kovu svěřeno, jelikož měl za úkol nechat u nich provést znalecká zkoumání,“ uvedla mluvčí.

Pokud má někdo jakékoliv informace, kde by se nyní šperky mohly nacházet, má volat na operační středisko generální inspekce na telefonní číslo 974 839 734, dodala mluvčí.

Policista je v tuto chvíli obviněn z přečinu zpronevěry a v případě prokázání viny mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme