Gottvald může odejít z vazby

Po více než třech měsících by měl dnes opustit brány vazební věznice bývalý místopředseda Českomoravského fotbalového svazu Jan Gottvald. Ten je stíhaný pro ekonomické delikty za stamiliony korun. Městský soud v Brně rozhodl o jeho propuštění z vazby na rekordní kauci 20 milionů korun. Příkaz k propuštění ale vazební věznice dosud nedostala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fotbal

Vazba byla uvalena poté, co se Gottvald čtyři měsíce skrýval a teprve koncem února se sám přihlásil policii. Státní zástupce Michal Galát je přesvědčen, že důvody takzvané útěkové vazby stále trvají, proto počátkem dubna podal stížnost proti rozhodnutí městského soudu propustit podnikatele na svobodu. "V rámci stížnosti jsem navrhoval, aby krajský soud rozhodl o tom, že se peněžitá záruka nepřijímá. Nicméně krajský soud rozhodl tak, že stanovil peněžitou záruku ve výši dvacet miliónů."

Tento verdikt už státní zástupce nemůže zvrátit a Gottvald může být propuštěn poté, co stanovená čáska dorazí na účet Městského soudu Brno.

Policie už své šetření před několika dny ukončila. S8m Galát počítá, že obžalobu podá koncem léta. "Pravděpodobně ano, i když samozřejm nechci předjímat v tuto chvíli."

Markéta Kaclová, Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme