Karlův most někdo znovu posprejoval. Graffiti se objevilo u sochy sv. Jana Křtitele

Nápis o velikosti přibližně 30 centimetrů je u sochy sv. Jana Křtitele | Zdroj: Městská policie Praha

Na Karlově mostě v Praze se objevilo další graffiti. Jak Radiožurnálu sdělila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová, nápis o velikosti přibližně 30 centimetrů je u sochy sv. Jana Křtitele. Policisté teď zjišťují, kdo a kdy přesně nápis na mostě vytvořil. Celou záležitost vyšetřují jako podezření z poškození cizí věci. Zároveň žádají případné svědky, aby se ozvali na linku 158.

Praha (Aktualizováno: 13:23 18. 7. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„V současné chvílí se již celou věcí zabývají policisté z místního oddělení. V případě, že někdo viděl někoho, jak píše na Karlův most, tak nám okamžitě může zavolat na linku 158. Jakékoli informace nám mohou pomoci k dopadení tohoto pachatele,“ popsala Kropáčová.

Technická správa komunikací začne graffiti odstraňovat v příštích dnech, potvrdila pro Radiožurnál její mluvčí Barbora Lišková.

Policisté na twitteru dodali, že vandalovi hrozí za trestný čin poškození cizí věci trest odnětí svobody v délce až tří let. 

Je to podruhé za krátkou dobu, co někdo Karlův most poškodil. Minulý týden památku posprejoval mladý muž, který se později sám přihlásil na policiiModré nápisy v angličtině pokrývaly pravou stranu zábradlí a části podstavce jedné ze soch a lampy.

Známý je také případ z léta 2019, kdy jeden z pilířů mostu posprejoval německý turista Benjamin Wittig se svým bratrem Niclasem Steigerem. Pražský městský soud za to Wittigovi loni v prosinci potvrdil roční podmíněný trest, nechal mu také stotisícový peněžitý trest a vyhoštění na pět let.

Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme