Karlův most někdo znovu posprejoval. Graffiti se objevilo u sochy sv. Jana Křtitele

Nápis o velikosti přibližně 30 centimetrů je u sochy sv. Jana Křtitele | Zdroj: Městská policie Praha

Na Karlově mostě v Praze se objevilo další graffiti. Jak Radiožurnálu sdělila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová, nápis o velikosti přibližně 30 centimetrů je u sochy sv. Jana Křtitele. Policisté teď zjišťují, kdo a kdy přesně nápis na mostě vytvořil. Celou záležitost vyšetřují jako podezření z poškození cizí věci. Zároveň žádají případné svědky, aby se ozvali na linku 158.

Praha (Aktualizováno: 13:23 18. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„V současné chvílí se již celou věcí zabývají policisté z místního oddělení. V případě, že někdo viděl někoho, jak píše na Karlův most, tak nám okamžitě může zavolat na linku 158. Jakékoli informace nám mohou pomoci k dopadení tohoto pachatele,“ popsala Kropáčová.

Technická správa komunikací začne graffiti odstraňovat v příštích dnech, potvrdila pro Radiožurnál její mluvčí Barbora Lišková.

Policisté na twitteru dodali, že vandalovi hrozí za trestný čin poškození cizí věci trest odnětí svobody v délce až tří let. 

Je to podruhé za krátkou dobu, co někdo Karlův most poškodil. Minulý týden památku posprejoval mladý muž, který se později sám přihlásil na policiiModré nápisy v angličtině pokrývaly pravou stranu zábradlí a části podstavce jedné ze soch a lampy.

Známý je také případ z léta 2019, kdy jeden z pilířů mostu posprejoval německý turista Benjamin Wittig se svým bratrem Niclasem Steigerem. Pražský městský soud za to Wittigovi loni v prosinci potvrdil roční podmíněný trest, nechal mu také stotisícový peněžitý trest a vyhoštění na pět let.

Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme