Výbuch granátu v Březině mohl být trestným činem. Vojenská policie jej šetří jako obecné ohrožení

V případu pondělního výbuchu granátu ve vojenském výcvikovém prostoru Březina zahájila vojenská policie úkony trestního řízení kvůli těžkému ublížení na zdraví z nedbalosti a obecnému ohrožení z nedbalosti. Serveru iROZHLAS.cz to na základě informací od vojenské policie sdělila mluvčí generálního štábu Armády ČR Magdalena Dvořáková. Při incidentu byli zraněni tři vojáci.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Granát (ilustrační foto) | Foto: D Alyansyah | Zdroj: Pixabay | CC0 Creative Commons,©

„Policejní orgán vojenské policie zahájil dne 21. 10. 2019 úkony trestního řízení ve věci přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. Skutkový stav věci a všechny podstatné okolnosti případu jsou předmětem trestního řízení,“ potvrdila serveru iROZHLAS.cz Dvořáková informaci, na kterou první upozornil regionální Deník.

Voják těžce zraněný po výbuchu granátu je ve stabilizovaném stavu, dalšího lékaři propustili

Číst článek

Jestli už byl někdo obviněn nebo jak k incidentu došlo, nechtěl šéf kanceláře náčelníka vojenské policie Jan Šmíd kvůli probíhajícímu vyšetřování potvrdit.

K incidentu, během něhož se tři muži zranili, došlo v pondělí ve vojenském prostoru Březina u Vyškova. Vojáci se zde cvičili v hodu granátem a jeden explodoval.

Armáda poté informovala, že tři vojáci byli zraněni. Jeden z nich utrpěl těžká zranění a záchranáři ho letecky transportovali do Fakultní nemocnice Brno, zbylé dva se středním a lehkým zraněním převezli do Vojenské nemocnice Brno.

V úterý pak armáda na svém twitteru informovala, že voják s nejlehčím zraněním byl propuštěn do domácího ošetřování. Středně těžce zraněný voják i nadále zůstává v nemocnici, kde se podrobuje dalším vyšetřením. Poslední příslušník armády je po operaci ve stabilizovaném stavu.

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme