Grebeníček se nemusí omlouvat antikomunistovi Šináglovi

Aktivista Jan Šinágl prohrál spor s Miroslavem Grebeníčkem. Před Krajským soudem v Brně po něm dnes požadoval omluvu za výroky v knize ‚Hradba vzdoru.‘ Grebeníček v ní napsal, že Šinágl napadl na ‚muklovské pouti‘ na Svatém Hostýně jednoho z bývalých politických vězňů a způsobil mu zranění. Šinágl to odmítl. Soud ale nepřesvědčil a místo omluvy teď bude platit i náklady řízení žalované straně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Grebeníček | Foto: Marián Vojtek

U soudu zazněly i nahrávky přímo z místa. Zachycovaly, jak se Šinágl domáhal vstupu na setkání členů Konfederace politických vězňů. Soudce četl jako jeden z důkazů také závěr jednání přestupkové komise v Bystřici pod Hostýnem, která věc řešila.

Grebeníčkův advokát Alois Dvořák po skončení jednání připomněl, že spor obou mužů je dlouholetý a netýká se jen této záležitosti:

„Oceňuji, že ta kauza není zpolitizovaná, i když spor mezi oběma pány je dlouhotrvající a navzájem hledají pochopitelně u toho druhého chyby a těmi chybami se snaží ospravedlnit svoje jednání.“

Jan Šinágl se proti verdiktu odvolá.

Zuzana Kopuletá, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme