Greenpeace bojuje za zachování limitů těžby uhlí

Ekologická organizace Greenpeace se obává prolomení limitů těžby uhlí na severu Čech. Tvrdí, že by se pak snadněji vyvlastňovaly pozemky jejich nynějších majitelů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

protest Greenpeace u ministerstva průmyslu

protest Greenpeace u ministerstva průmyslu | Zdroj: ČTK

V rámci svého protestu proti snaze o prolomení limitů dnes organizace Greenpeace zahájila symbolickou demolici ministerstva průmyslu a obchodu.

Aktivisté nechali před budovu postavit jeřáb s připevněnou koulí, jaká se dříve používala na bourání domů. Na rozdíl od těch skutečných ale byla vyrobena z gumy. Pouze symbolický byl i otvor ,vybouraný' do budovy ministerstva.

"Ta akce je už druhá ze série podobných aktivit. Minulý týden jsme kolem ministerstva průmyslu a obchodu vyhlásili dobývací prostor s tím, že jsme pod ním nalezli velké ložisko hnědého uhlí, a vyzvali jsme ministerské úředníky, aby si sbalili svá razítka a do týdne se vystěhovali," řekl mluvčí Greenpeace Jan Rovenský.

Ministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský na nutnosti prolomení limitů trvá. Podle něj by to ale neznamenalo automatické vyvlastňování pozemků.

"Můj názor, a samozřejmě i lidí, kteří pracovali na aktualizaci koncepce, je, že to uhlí tam je, a my ho potřebujeme. Potřebujeme ho z mnoha důvodů. A není otázka zda, ale kdy," tvrdí ministr průmyslu.

Marika Táborská, Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme