Grégr nabídne kvůli zpoždění Temelína rezignaci

Ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr nabídne premiérovi Miloši Zemanovi rezignaci na svou funkci. Jak Českému rozhlasu potvrdila ministrova mluvčí Anna Stárková nejméně o měsíc se totiž opozdí zavezení paliva do druhého bloku jaderné elektrárny Temelín. Za dodržení termínu se přitom Grégr před dvěma lety zaručil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Zeman a M. Grégr | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

"V roce 1998 přijal pan ministr Grégr osobní zodpovědnost za to, že bude palivo zavezeno do prvního i druhého bloku jaderné elektrárny Temelín. Palivo do prvního bloku se podařilo zavézt v termínu, dnes už je ale jisté, že palivo do druhého bloku nebude zavezeno do 31. prosince letošního roku, takže pan ministr nabídne rezignaci," řekla Radiožurnálu Stárková. Přesný termín, kdy se tak stane, zatím ale neupřesnila. "Myslím si, že až po uplynutí termínu, tedy po 31. prosinci."

Premiér Miloš Zeman ale případnou Grégrovu rezignaci přijmout nehodlá. "Jestliže ministři, kteří zpozdili dostavbu Temelína o sedm let, nerezignovali, tak ministr, za jehož ministrování se dostavba zpozdila o několik týdnů, by podle mého názoru rezignovat neměl," prohlásil Zeman v České televizi.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme