Grégr považuje hodnocení EK za účelové

Za zcela neobjektivní a účelové označil ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr ekonomické hodnocení ČR, zveřejněné včera Evropskou komisí. Stanovisko sice prezentuje určitý pozitivní posun ve vývoji České republiky, ale zařazení do kategorie za země, které nemají takovou tradici a výsledky v národním hospodářství jako ČR, je zcela neobjektivní a účelové, řekl dnes Grégr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

EK při hodnocení ekonomických výkonů kandidátských zemí umístila ČR spolu se Slovinskem o stupínek za Maďarsko, Polsko a Estonsko. Hodnotila přitom nejen poslední makroekonomické výkony, ale brala ohled na dlouhodobější trend, stabilitu reformního procesu a oddanost principům tržní ekonomiky.

Například v konkurenční schopnosti je ČR podle Grégra daleko před státy, které byly v hodnocení EK posunuty před ní. „Pokud se týká energetiky, nevím, co by nám mohlo být vyčítáno,“ divil se ministr. Argumentoval vypracováním energetického zákona o rok dříve proti závazku vůči EU, urychlením privatizace a otevřeností trhu, kdy 30 procent elektřiny je zajišťováno ze zahraničních zdrojů. Tato otevřenost odpovídá stavu v řadě zemí unie, dodal Grégr.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme