Grémium ČSSD rozhodlo o konci hádek přes média

Už žádné hádky přes média. To je závěr jednání grémia ČSSD, na kterém byli i oba aktéři poslední mediální přestřelky, hejtmani a poslanci David Rath a Michal Hašek. Sociální demokraté by se podle širšího vedení strany měli plně soustředit na přípravu podzimních voleb a opoziční práci, prostor pro řešení sporů bude na nadcházejících okresních a krajských konferencích.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Sobotka

Bohuslav Sobotka | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

„Myslím si, že každý rozumný sociální demokrat, pokud si přečte noviny, pochopí, že takový způsob komunikace není pro politickou stranu správný. Není dobré vyměňovat si vzkazy přes média, není dobré věnovat se pouze sociální demokracii v situaci, kdy jsme hlavní opoziční strana. Musíme nést tíži kritiky této špatné vlády,“ potvrdil stopku vyřizování účtů přes média úřadující místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Podle místopředsedy ČSSD Lubomíra Zaorálka bylo svolání této schůzky, která vedla ke změně vnitrostranické komunikace, logické:

„To, že se to musí vyřešit bylo jasné a dokonce i lidé, kteří nejsou sociálními demokraty, se na nás obraceli s tím, že se přeci nemůžeme častovat mezi sebou. Schůzka nikoho nepřekvapila, byla logická a všichni, kteří byli pozváni, si uvědomovali, že je nutností se domluvit a nikdo to nezpochybnil.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Bohuslav Sobotka o závěrech grémia ČSSD v Ozvěnách dne Radiožurnálu.mp3

„Tady je celá řada témat, jako je snižování platů ve veřejné sféře a spousta dalších, které jsou připravovány a jsou velmi nebezpečné. Všichni jsme se shodli, že nemáme tolik energie a je zbytečné jí plýtvat na vzkazování si čehokoliv přes média. Musíme se soustředit na to, co dělá vláda špatně,“ uvedl David Rath.

Bohuslav Sobotka v pořadu Ozvěny dne Radiožurnálu řekl, že se na grémiu všichni shodli na tom, že ona „letní přestřelka“ byla zbytečná a že končí dnešním dnem.

„Lidé nevolí a nepodporují rozhádané politické strany. Sociální demokracie má velkou ambici, aby uspěla v senátních a komunálních volbách. Podobný styl komunikace si nemůže dovolit,“ dodal Bohuslav Sobotka.

„Ten problém je svou podstatou hlubší. Oni se přeli proto, že po odstoupení Jiřího Paroubka a po neslavném vítězství sociální demokracie ve volbách do sněmovny se ta strana bude muset rozhodnout, jakou chce být a kde bude shánět voliče,“ řekl komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček v pořadu Stalo se dnes na Radiožurnálu.mp3

Dodal, že pro každou ze dvou možností, kterou ČSSD má – buď že chce být výrazně levicová a radikální, nebo naopak, že se chce po Špidlovsku vrátit trošku k levému středu – je vhodnější jiný typ jejího budoucího předsedy.

„Proto se pánové mezi sebou kočkují,“ vysvětlil Petr Nováček.

Věra Pfeifferová, Jan Richter, Jan Piroch, Eva Presová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme