Grémium ODS celý den jedná o budoucnosti svého předsedy

Od sedmi hodin jednají v Praze na Pankráci špičky ODS. Grémium má říct, jestli předseda strany Mirek Topolánek krátce před volbami opustí post v čele strany. Stejně tak je ve hře i jeho kandidatura do sněmovny na jižní Moravě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ideová konference ODS - VIZE 2020 v Městském divadle Brno | Foto: Tomáš Adamec

Topolánkovi doporučil odstoupit předseda Senátu za ODS Přemysl Sobotka, posléze se k němu přidal senátor Alexandr Vondra a místopředsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová. Důvodem byly jeho kontroverzní výroky mimo jiné o homosexuálech, církvi a Židech.

Informace internetového serveru Lidovky, že Topolánek sám složil mandát, se ukázala jako mylná. Poměr kritiků příznivců Topolánka se v průběhu dne měnil podle toho, kdo už měl naplánovaná jiná jednání a musel odejít.

Kdo by případně mohl Mirka Topolánka v čele strany nahradit není jasné. Spekuluje se ale o tom, že by ODS mohlo vést trio místopředsedů Petr Nečas, Ivan Langer a David Vodrážka.

Igor Maňour, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme