Grémium sociální demokracie jednalo o vládním programu

Grémium ČSSD jednalo pět hodin o vládním programu, který předestře Koalici. Původní příliš právnický text se snaží přiblížit politice. Text prgramového prohlášení se zásadně rozrostl zejména v oblasti veřejných financí, ekologie a dalších. Bližší podrobnosti odmítl Vladimír Špidla sdělit s tím, že to je předčasné. Na pondělním jednání může ještě dojít ke změnám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Špidla | Foto: Stanislav Zbyněk

Zároveň se očekává, že sociální demokraté doplní návrh programového prohlášení vlády i o některé body, které původní verze vicepremiéra Pavla Rychetského neosahovala. Text nyní putuje ke Koalici. Pokud bude mít Koalice nějaké připomínky, padnou jistě na jednání s ČSSD, které se uskuteční v pondělí večer.

Ještě před jednáním politického grémia místopředsedkyně ČSSD Marie Součková prohlásila, že program strany dostal podporu voličů a Koalice tak musí přistoupit na kompromis. Za priority sociální demokraté považují bezplatné zdravotnictví a školství, zachování nynější úrovně daní, dosažení plnohodnotného členství v Evropské unii a platnost zákoníku práce. Podle Součkové je s Koalicí možná dohoda také o ekonomických otázkách. Rozhodně ale odmítla, že by se už dnes hovořilo o obsazení ministerských funkcí.

Markéta Kaclová, Marek Janáč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme