Gross kritizuje Langera kvůli dopisu policii

Ministr vnitra Stanislav Gross ostře kritizoval místopředsedu ODS a stínového ministra vnitra Ivana Langera. Grossovi se nelíbí, že Langer rozeslal policejním útvarům dopis, ve kterém kritizuje návrh zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů. Zákon před několika týdny nepřijala sněmovna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ze zasedání sněmovny | Foto: René Volfík

Langer v dopise, který má Radiožurnál k dispozici, zpochybnil, že policisté budou z úst ministra vnitra nebo policejního prezidenta objektivně informováni o výhradách, které k zákonu vznesla řada poslanců včetně Langera.

Podle Grosse se však Langer dopustil bezprecedentní politické agitace u policie. "Připadá mi to velmi nestandardní a byl bych rád, kdyby Policie České republiky byla odcloněna od předvolebních bojů a mohla se věnovat své práci," řekl.

Ivan Langer ale kritiku odmítá. Dopisem chtěl policistům vysvětlit proč sněmovna jejich služební zákon zamítla. "Je to absurdní a histerická reakce pana ministra, protože já jsem zákonodárce a oslovil jsem policisty, kterých se zákon týká, v naprosto věcném, klidném a racionálním duchu a není v tom ani trochu politické agitace," oponuje.

Grossovi vadí především to, že Langr dopis rozesílá dopis na útvary policie po celé republice, aniž by ho dostal do rukou policejní prezident a on sám jako ministr vnitra. Ani s tím Langer nesouhlasí. Ministr vnitra a policejní prezident prý dopis nedostali záměrně. "Ministr vnitra a policejní prezident byli osobně přitomni projednávání zákona, slyšeli mé argumenty přímo. Bohužel policisté tam nebyli, proto jsem je oslovil tímto dopisem," dodal.

Pro desetitisíce příslušníků bezpečnostních sborů měl mít zákon podobný význam jako pro státní úředníky služební zákon. Předloha například zaručovala nárok na šestitýdenní dovolenou.

Helena Šulcová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme