Gross popřel braní úplatků od podnikatele Babiše

Sněmovní vyšetřovací komise zabývající se privatizací Unipetrolu si dnes k výslechu pozvala dva klíčové svědky. Komise jako prvního vyslechla reportéra televize Nova Janka Kroupu. Jako druhý přišel bývalý premiér a předseda ČSSD Stanislav Gross.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Gross | Foto: ČSSD

Podle Grosse byl prodej holdingu Unipetrol úspěšný a transparentní. Zopakoval tak svá dřívější tvrzení i tvrzení některých sociálnědemokratických ministrů. Gross se měl podle některých informací angažovat ve prospěch firmy Agrofert podnikatele Andreje Babiše. K jeho osobě Gross uvedl, že to není jeho blízký ani rodinný přítel. Dodal ale, že ho zná z různých společenských akcí asi tak od druhé poloviny 90. let.

K tvrzení Zdeňka Doležela, bývalého ředitele kabinetu premiéra Jiřího Paroubka, že bral od Babiše úplatky, Gross uvedl, že jde o faktickou lež. Doležel to opakovaně prohlásil na schůzce s polským lobbyistou Jackem Spyrou, kterou v srpnu zaznamenala skrytou kamerou televize Nova.

Gross dnes nepopřel, že za svého působení ve funkci předsedy vlády patřil Doležel mezi jeho blízké spolupracovníky. Na pozdější dotazy novinářů Gross odmítl reagovat.

Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme