Gross přijal zvláštní opatření kvůli "hradecké mafii"

Zvláštní vyšetřovací tým a inspekce ministra vnitra prošetří postup královéhradecké policie. Tamní podnikatelé policisty obviňují ze spolupráce s mafií, která vydírá živnostníky. Při setkání s hradeckými podnikateli ministr Gross také přislíbil výrazné posílení pořádkové policie ve městě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zvláštní vyšetřovací tým má být ustaven ve čtvrtek. Budou v něm zastoupeni především policisté z celorepublikových útvarů, aby byly minimalizovány případné lokální vazby.

Po stížnostech majitelů královéhradeckých barů a diskoték na téměř desetiletou toleranci činnosti vyděračů ze strany policie začíná vyšetřování nabírat obrátek. Podle náměstka ředitele Okresního úřadu vyšetřování v HK podplukovníka Romana Knížka hodlá policie objasnit i dřívější činnost mafie. K obvinění z vydírání jednomu ze šéfů bandy, tak přibydou další: "Jedná se o další tři pachatele. Jedná se o trestné činy vydírání a trestný čin výtržnictví. Mělo by jít o vydírání majitele diskoklubu 2001 pana Klementa a vymáhání finančních obnosů. Částečně se jedná o událost z 21. července, ale jsou tam dokumentovány i předešlé incidenty."

Policie v Hradci podle podnikatelů řádění gangu tolerovala, proto si stěžovali přímo ministrovi vnitra Stanislavu Grossovi. Ten se s nimi sešel právě dnes. "Tento případ byl výrazně medializován. Myslím si, že je zapotřebí, aby veřejnost věděla, že takovéto praktiky, pokud by byly pravdivé, nebudou v této republice tolerovány, a to aspoň do té doby, dokud do toho budu mít co hovořit já. A v každém případě to neznamená, že tvrdím, že tento spor je tak, jak je prezentován, protože šetření, které se rozbíhá, může ukázat i nějaké jiné tváře tohoto sporu", řekl ministr ještě před schůzkou.

Markéta Kaclová, Jiří Máslo, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme