Gross přijal zvláštní opatření kvůli "hradecké mafii"
Zvláštní vyšetřovací tým a inspekce ministra vnitra prošetří postup královéhradecké policie. Tamní podnikatelé policisty obviňují ze spolupráce s mafií, která vydírá živnostníky. Při setkání s hradeckými podnikateli ministr Gross také přislíbil výrazné posílení pořádkové policie ve městě.
Zvláštní vyšetřovací tým má být ustaven ve čtvrtek. Budou v něm zastoupeni především policisté z celorepublikových útvarů, aby byly minimalizovány případné lokální vazby.
Po stížnostech majitelů královéhradeckých barů a diskoték na téměř desetiletou toleranci činnosti vyděračů ze strany policie začíná vyšetřování nabírat obrátek. Podle náměstka ředitele Okresního úřadu vyšetřování v HK podplukovníka Romana Knížka hodlá policie objasnit i dřívější činnost mafie. K obvinění z vydírání jednomu ze šéfů bandy, tak přibydou další: "Jedná se o další tři pachatele. Jedná se o trestné činy vydírání a trestný čin výtržnictví. Mělo by jít o vydírání majitele diskoklubu 2001 pana Klementa a vymáhání finančních obnosů. Částečně se jedná o událost z 21. července, ale jsou tam dokumentovány i předešlé incidenty."
Policie v Hradci podle podnikatelů řádění gangu tolerovala, proto si stěžovali přímo ministrovi vnitra Stanislavu Grossovi. Ten se s nimi sešel právě dnes. "Tento případ byl výrazně medializován. Myslím si, že je zapotřebí, aby veřejnost věděla, že takovéto praktiky, pokud by byly pravdivé, nebudou v této republice tolerovány, a to aspoň do té doby, dokud do toho budu mít co hovořit já. A v každém případě to neznamená, že tvrdím, že tento spor je tak, jak je prezentován, protože šetření, které se rozbíhá, může ukázat i nějaké jiné tváře tohoto sporu", řekl ministr ještě před schůzkou.