Gross: Protestující byli zastrašeni policejními akcemi

Proti 12 tisícům předpokládaných odpůrců summitu NATO měl být v pražských ulicích nasazen stejný počet policistů. Odhad demonstrantů ale nevyšel. Ministr vnitra Stanislav Gross to vysvětluje zastrašujícím účinkem policejních akcí, které se konaly před summitem. Pražský summit byl ale klidný i z hlediska kriminality.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policista u demonstrace | Foto: Jan Rosenauer

Proti 12 tisícům předpokládaných odpůrců summitu NATO měl být v pražských ulicích nasazen stejný počet policistů. Odhad demonstrantů ale nevyšel. Ministr vnitra Stanislav Gross vysvětluje, jak policie k těmto číslů došla. "Pokud se podíváte na vyjádření například pořadatelů té pravicové demonstrace, tak ti počítali s tím, že jenom na této demonstraci 22. bude 2 tisíce účastníků. Nebýt takových opatření, jaká byla, tak sami pořadatelé řekli, že by tam ty dva tisíce lidí bylo. Pokud se podíváte na to, jak fungoval filtr na hranicích, tak ten měl za následek, že řada lidí vůbec nevycestovala do České republiky, přestože to měla v plánu a přestože i některé dopravní prostředky měla objednány. Ta operace skončila velkým úspěchem, a pokud někomu chybí ta krev na ulicích, tak je to jeho problém, nikoliv náš."

Vlažné reakce protestujících, ale také nižší kriminalita v České republice. Tak by se dal také charakterizovat pražský summit NATO. Podle ministra vnitra Stanislava Grosse budou pražská čísla o kriminalitě, která zatím nejsou k dispozici, patrně hovořit stejně. "Já zatím mám souhrnná čísla za republiku, ale je to jenom signální, a v celé republice i mimo území hlavního města Prahy došlo k mírnému poklesu. Tu Prahu budeme mít během několika dnů, maximálně několika málo týdnů."

Markéta Kaclová, Vlasta Valentová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme