Gross prověří informace o dětské prostituci

Ministr vnitra Stanislav Gross hodlá ve spolupráci s německou policií prověřit alarmující informace o dětské prostituci u nás. Důkazy o ní má údajně německá nezisková organizace KARO, která působí v českém pohraničí. Ta tvrdí, že sledovala od roku 1996 asi 500 dětí, které se buď samy prodávaly, nebo je k prostituci nutili dospělí. Ministr ale upozorňuje, že podobná podezření stejné organizace se už před několika lety ukázala jako zcela neopodstatněná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Gross | Foto: Vladislav Kulhavý

"Já jsem o tom jednal se svým německým kolegou i se zemskými ministry Saska i Bavorska. Navázala se velmi úzká spolupráce mezi naší a bavorskou policií a nakonec se ukázalo, že ty informace se na pravdě nezakládají. Dokonce když jsme chtěli, aby lidé z této organizace nebo ti, co to zveřejnili, přišli do České republiky podat vysvětlení nebo svědčit, tak tehdy jsme byli odkázáni na to, že jim musíme poskytnout náhradu několika tisíc marek, protože by jim ušel zisk z jejich jiné výdělečné aktivity. Já mám důvod pochybovat velmi výrazně o pravdivosti těchto informací."

Pokud se i tentokrát prokáže, že zpráva o dětské prostituci u nás byla nepravdivá, měla by se podle ministra Grosse německá nevládní organizace přinejmenším omluvit.

Stínový ministr vnitra ODS Ivan Langer je přesvědčen, že Česká republika by se měla proti zprávě německé neziskové organizace Karo důrazně ohradit. Ivan Langer považuje údaje v ní obsažené za značně nepravděpodobné. "Myslím, že by ministr vnitra měl neprodleně jednat se svým německým protějškem, neboť je potřeba potvrdit nebo vyvrátit tyto informace Podle mého názoru jsou velmi pochybného původu a neměli bychom dopustit, aby dobré jméno České republiky bylo takto špiněno od našich německých sousedů."

Markéta Kaclová, Pavla Dluhoschová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme