Gross upevnil stranickou podporu; Zlínsko navrhuje Škromacha

Pětice krajských organizací sociální demokracie si dnes vybírala své vedení. Zároveň měli delegáti vyjádřit podporu některému z kandidátů, který nejsilnější vládní stranu povede po jejím březnovém sjezdu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z. Škromach a S. Gross | Foto: Michal Kamaryt

Krajské konference tentokrát byly v Jihomoravském, Olomouckém, Královehradeckém a Libereckém kraji. Největší zájem však vzbuzoval souboj o post šéfa pražských sociálních demokratů. Petru Buzkovou chtěl ve vedení vystřídat ministr pro místní rozvoj Jiří Paroubek, kterému vyjádřil podporu i stranický šéf Stanislav Gross. Poněkud překvapivě ale Paroubka porazil náměstek pražského primátora Petr Hulínský: "Já jsem nabídl dve věci: program a osobnosti a delegáti se rozhodli dát přednost mému programu."

Zajímavá situace nastala v jihomoravské ČSSD. Současná předsedkyně Zuzana Domesová rezignovala na svou funkci, ale kdo nastoupí na její místo se rozhodne až za měsíc.

Nejdramatičtější byl na jihu Moravy také souboj Stanislava Grosse a Zdeňka Škromacha. Gross dostal 55 hlasů, Škromach o jeden méně. Oficiální podporu ale nezískal ani jeden z nich. Zatím ale všechno nasvědčuje tomu, že Gross svou pozici udrží. Podporou mu vyjádřili například sociální demokraté z olomouckého kraje.

Naopak delegáti ze Zlína chtějí za předsedu Zdeňka Škromacha. Ten má podle politologa Ladislava Cabady šanci jen za určitých podmínek: "Samozřejmě se může ještě stát, že se objeví třetí nebo dokonce další kandidát a rozředí se hlasy v těch jednotlivých volbách."

Milan Kopp, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme