Gross versus Paroubek - kdo bude volebním lídrem ČSSD?

Premiér Jiří Paroubek a předseda ČSSD Stanislav Gross důrazně odmítli spekulace, že by spolu bojovali o to, kdo se stane volebním lídrem. Konečné rozhodnutí o volební "jedničce" strany padne až na podzim podle sociologických průzkůmů, které si sociální demokracie nechá udělat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Gross a Jiří Paroubek | Zdroj: ČTK

Podle Grosse panuje ve vedení jeho strany dělný a přátelský duch. "Byl bych velmi nerad, kdyby se rozehrávaly mediální hrátky o tom, že dochází k soupeření nebo nějakým problémům, protože my teď máme před sebou jeden jediný úkol, a to je dovést ČSSD pokud možno k volebnímu vítězství. Tomu hodláme podřídit všechno včetně osobních ambicí nebo představ. Máme odpovědnost k budoucnosti sociálně demokratického hnutí a to je základ, na kterém nyní pracujeme," uvedl Gross.

Také Paroubek tvrdí, že mezi ním a Grossem žádný spor neexistuje a ani do budoucna existovat nebude. Zatímco Gross dnes jednoznačně nepotvrdil, ale ani nepopřel, že se bude chtít stát lídrem, Paroubek už včera oznámil, že o tuto funkci usilovat bude. Paroubkovo rozhodnutí prý nesouvisí s výzkumem agentury STEM, podle kterého je pátým nejoblíbenějším politikem. Volebním lídrem by se ale podle něj měl stát ten, kdo má největší podporu voličů.

Otázka, kdo nakonec ČSSD do parlamentních voleb v roce 2006 povede, ale není podle premiéra na pořadu dne a strana o tom rozhodne až na podzim. "Myslím, že se k tomu dostaneme někdy v říjnu nebo listopadu. To už budeme mít v ruce i sociologické rozbory, které ukáží, kdo z nás působí na veřejnost tím nejvěrohodnějším dojmem. Podle toho se rozhodneme,"dodává Paroubek.

Ve hře o funkci volebního lídra ČSSD mohou být kromě Paroubka a Grosse i první místopředseda strany Bohuslav Sobotka, ministryně školství Petra Buzková nebo ministr kultury Pavel Dostál.

Program ČSSD pro volby v roce 2006 bude sestavovat tým vedený místopředsedou Sobotkou. Nejpozději do konce roku chce mít strana jasno v tom, kdo za ni bude ve volbách kandidovat. Časový harmonogram v pátek schválilo předsednictvo sociálních demokratů.

Milada Richterová, Marika Táborská, Markéta Hýlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme