Gross: Volebním lídrem ČSSD by měl být Paroubek

Předseda ČSSD Stanislav Gross chce, aby lídrem sociální demokracie v parlamentních volbách i kandidátem na příštího premiéra byl nynější předseda vlády Jiří Paroubek. Gross to oznámil v Lidovém domě. Paroubek se ambicemi stát se volebním lídrem ČSSD netají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Zdroj: ČTK

Že by v tom premiér Paroubek mohl uspět, připustil už dříve i první místopředseda vlády a ČSSD Bohuslav Sobotka. Také další ministr nejsilnější vládní strany Zdeněk Škromach dává Paroubkovi větší šanci, než jiným kandidátům.

"Současný vývoj situace ukazuje, že tady je našlápnuto k lepšímu, preference jdou nahoru a taky rozhoduje otázka volitelnosti toho kterého. A myslím si, že po té krizi, která proběhla, asi určitě větší šanci má Jiří Paroubek."

O kandidátkách pro volby do Poslanecké sněmovny v roce 2006 bude ČSSD rozhodovat na podzim. Škormach ale předpokládá, že už se o tom bude mluvit i za 14 dnů na předsednictvu jejich strany.

Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme