Gross získal v Ostravě desátou krajskou nominaci na šéfa ČSSD

Stanislav Gross dál upevňuje svoji pozici v ČSSD. Desátou nominaci na funkci šéfa sociální demokracie získal na konferenci moravskoslezské organizace. V tajném hlasování dostal téměř tři čtvrtiny hlasů, jeho jediného protikandidáta Zdeňka Škromacha podpořila jen čtvrtina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z. Škromach a S. Gross | Foto: Michal Kamaryt

Gross v hlasování získal 74 hlasů, pro Škromacha hlasovalo 30 delegátů. Na 13 krajských konferencích nasbíral úřadující předseda deset nominací, další může čekat od středočeské ČSSD, své mateřské organizace. Škromach má zatím jedinou, kterou získal v sobotu na Zlínsku.

Na konferenci vystoupili oba kandidáti na předsedu ČSSD. Škromach kritizoval současnou politiku strany a vyzval k vyslyšení veřejného mínění. "Myslím, že je nutná změna, a ta změna by se měla jasně orientovat na levicově orientovaného voliče a nepustit tam komunisty," prohlásil Škromach.

Gross se snažil vysvětlit potřebnost nepopulárních kroků. "Lidé nepotřebují mít desetitisícové důchody, ale musí mít pocit, že to s nimi myslíme dobře," řekl. Během své řeči se několikrát ohradil proti Škromachovu vystoupení. "Připadá mi, Zdeňku, jako bys v posledních šesti letech nebyl místopředsedou ČSSD," vzkázal svému soupeři Gross.

Po volbě si Gross pochvaloval podporu spolustraníků, zároveň ale připustil, že situace není úplně vyjasněná a rozhodne až hlasování na březnovém sjezdu. Zatím méně úspěšný Škromach nebere hlasování delegátů krajských konferencí jako debakl. Třetinu získaných hlasů totiž považuje za úspěch.

Severomoravská ČSSD zároveň nominovala jako statutárního místopředsedu Bohuslava Sobotku, který získal 87 hlasů. Na funkci místopředsedy ČSSD nominovali delegáti 81 hlasy Petra Víchu, kandidát bruntálského okresu Jaroslav Palas získal jen 23 hlasů.

Martin Hromádka, Jana Bohušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme