Grulich měl vědět o neoprávněných lustracích

Bývalý ministr vnitra Václav Grulich věděl o některých neoprávněných lustracích, avšak kvůli častým sporům se svým předchůdcem Janem Rumlem mlčel. Grulich řekl, že asi deset výjimek pro některé zaměstnance ministerstva vnitra, které se vztahovaly na jejich nedostatečné vzdělání, ale i na jejich příslušnost k bývalé Státní bezpečnosti, existovalo ještě při jeho nástupu na tento úřad v roce 1998.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda Senátu Jan Ruml výroky Václava Grulicha odmítl jako absurdní, neodůvodněné a politicky motivované.

O případu neoprávněně vydaných lustračních osvědčení dnes budou poslance ČSSD informovat ministři vnitra Stanislav Gross a obrany Jaroslav Tvrdík. Sociálnědemokratičtí zákonodárci se nechtějí spokojit se zprávami médií, a proto požádali oba členy vlády, aby jim okolnosti celého případu vysvětlili. Lustracemi se má zítra zabývat také výbor pro obranu a bezpečnost. Rovněž jeho členy by měli o vývoji této kauzy informovat ministři Gross a Tvrdík.

Podle informací dnešních Lidových novin a Práva našli úředníci Ministerstva vnitra další bývalé agenty Státní bezbečnosti přímo na svém úřadě. Jeden z falešně lustrovaných zastává místo vedoucího oddělení civilně-správní sekce ministerstva, a bude proto muset z funkce odejít. Druhý z bývalých agentů pro svoji práci lustraci nepotřebuje a třetí už z resortu odešel.

Markéta Kaclová, Petr Pospíšil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme