Grygárek odmítá rezignovat. Mečl nařídí kontrolu případů

Náměstek pražského vrchního státního zástupce Libor Grygárek nevidí důvod pro svou rezignaci. Dnes to oznámil svému šéfovi, vrchnímu zástupci Stanislavu Mečlovi, který ho k odchodu vyzval. A to kvůli kontaktům s pražským lobbistou Romanem Janouškem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstek pražského vrchního státního zástupce Libor Grygárek | Foto: ČTK

„Dnes jsem se setkal s panem náměstkem Grygárkem a on mi tlumočil své stanovisko, které zní tak, že nevidí důvod pro svoji rezignaci,“ řekl Radiožurnálu vrchní státní zástupce v Praze Stanislav Mečl.

K rezignaci Grygárka vyzval kvůli kontaktům s pražským podnikatelem Janouškem. V době, kdy měl Grygárek na starosti úsek trestního řízení, zabývalo se vrchní státní zastupitelství údajně několika případy, které souvisely právě s Janouškem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hosty Ozvěn dne byli vrchní státní zástupce v Praze Stanislav Mečl a vedoucí domácí redakce týdeníku Respekt Ondřej Kundra.

Mečl vychází mimo jiné i z informací ČT, která zveřejnila výpis telefonních hovorů, které dokládají, že jeho podřízený si s vlivným podnikatelem počátkem roku posílal sms zprávy.

„Jsem naprosto přesvědčený, že takovéto záležitosti ohrožují důvěryhodnost státního zastupitelství a domnívám se, že je potřeba zájmy veřejné žaloby nadřadit nad své osobní záležitosti,“ řekl Mečl.

Dodal, že nyní se aktuálně zabývá pracovním zařazením náměstka Grygárka. Do konce týdne by prý chtěl rozhodnout o tom, na jakém úseku bude nadále pracovat.

„A dále ve všech problematických spisech nařídím vnitřní dohled a budu se zabývat činností pana náměstka Grygárka. Na základě výsledků vnitřního dohledu se pak rozhodnu o dalším postupu,“ uvedl.

Veronika Sedláčková, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme