Exministr Slamečka bude velvyslancem v Jižní Koreji. Husákovi vyprší čtyřletý mandát

Bývalý ministr dopravy Gustáv Slamečka bude velvyslancem v Jižní Koreji, píší čtvrteční Lidové noviny. V čele české ambasády v Soulu vystřídá Tomáše Husáka, kterému na podzim vyprší obvyklý čtyřletý mandát.

Praha/Soul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exministr dopravy Gustav Slamečka | Foto: Michal Šula/MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Můžeme potvrdit, že pan Slamečka již obdržel souhlas hostitelské země," řekla deníku mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Slamečka svůj vstup do diplomacie komentovat nechtěl.

Vyslání bývalého ministra do Soulu umožnila podle Lidových novin dohoda mezi vládou a Hradem. Kabinet souhlasil se Slamečkovým jmenováním výměnou za souhlas prezidenta s tím, aby se novým velvyslancem ve Vatikánu stal Václav Kolaja, tvrdí deník.

Slamečka v minulosti vedl Státní fond dopravní infrastruktury. Od května 2009 do července 2010 byl ministrem dopravy ve vládě Jana Fischera.

Po odchodu z čela resortu se stal předsedou představenstva ČD Cargo a zasedal v dozorčí radě Českého aeroholdingu. Byl také poradcem Jana Fischera v době, kdy někdejší premiér úřednické vlády řídil ministerstvo financí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme