Tesaři dokončili hrubou stavbu repliky dřevěného kostela v Gutech. Nyní je čeká instalace oken a dveří

Tesaři ve čtvrtek dokončili hrubou stavbu repliky dřevěného kostela v Gutech. S pomocí jeřábu nainstalovali zvonovou stolici. Ta je součástí věže kostela a ponese zvony. Řekl to Milan Chudej ze stavebního odboru Ostravsko-opavské diecéze. Kostel ze 16. století shořel před třemi lety. Oheň úmyslně založili tři mladíci.

Třinec-Guty (Frýdecko-Místecko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tesaři ve čtvrtek dokončili hrubou stavbu repliky dřevěného kostela v Gutech

Tesaři ve čtvrtek dokončili hrubou stavbu repliky dřevěného kostela v Gutech | Foto: Vladimír Pryček | Zdroj: ČTK

Práce budou pokračovat instalací oken a dveří a pak v interiéru kostela. Hotov by měl být do května příštího roku, první bohoslužba by se tam měla konat 23. května.

Stavba kostela v Gutech se posouvá rychle kupředu. Mladí žháři ho zapálili před třemi lety

Číst článek

Na tento termín je naplánované i vysvěcení kostela. Hrubá stavba kostela vyjde na 20 milionů korun, dalších šest až sedm milionů bude stát vybavení a technické zajištění.

Kostel ze 16. století shořel v noci na 2. srpna 2017. Oheň způsobil škodu kolem 20 milionů korun. Krajský soud v Ostravě poslal za zapálení kostela tři mladíky z Ostravska a Frýdecko-Místecka na 3,5 roku, osm a devět let do vězení.

Nejvyšší trest dostal mladík, který akci vymyslel. Nejnižší trest soud uložil chlapci, který budovu zapálil, v době činu ale nebyl plnoletý. Osmiletý trest dostal řidič, který je na místo přivezl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme