H. Vondráčková se u soudu omluvy nedomohla

Zpěvačka Helena Vondráčková neuspěla u Městského soudu v Praze se svou žalobou na hudebního kritika Jana Rejžka. Požadovala od něj omluvu za výroky, které kritik publikoval loni na podzim v Lidových novinách. Soud ale její žalobu ve všech bodech zamítl. Zpěvačka se cítila dotčena Rejžkovým tvrzením, že za svůj polistopadový comeback zřejmě vděčí kontaktům na mafiány, kteří ji v době normalizace tlačili do médií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Helena Vondráčková | Foto: Universal Music

Vondráčková požadovala také omluvu za článek, v němž Rejžek zpochybnil její prohlášení, že nikdy nepodepsala takzvanou Antichartu, neboť byla na turné v Polsku. Jan Rejžek na toto její prohlášení reagoval slovy, že Rudé právo ji v únoru roku 1977 na seznamu signatářů Anticharty uvedlo. Podle soudu tímto Rejžkovým konstatováním nebyla dotčena osobnostní práva zpěvačky. Z výpovědí svědků, například herečky Táni Fischerové nebo hudebníka a zpěváka Vladimíra Mišíka také vyplynulo, že umělci, kteří Antichartu nepodepsali, byli minulým režimem perzekuováni a měli problémy s dalším uplatněním.

Helena Vondráčková se soudního jednání osobně neúčastnila. Její právník řekl, že po poradě se svou klientkou zváží možnost odvolání, případně navrhne jiné znění Rejžkovy omluvy. Jan Rejžek odcházel spolu se svou advokátkou Hanou Marvanovou od soudu velmi spokojen a stříbrné slavici vzkázal: "Tvář a tělo se dají vylepšit v kosmetických salónech, ale svědomí nikoli".

Zpěvačka je rozsudkem šokována, Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekla: "Ten výsledek považuji za absurdní! Asi je stále těžké se tady domoci práva, protože každý vás může beztrestně pomluvit a šířit o vás lži. Takže jsem naprosto rozhodnuta se odvolat!"

Přehrát

00:00 / 00:00

H. Vondráčková: Výsledek je absurdní

Milan Kopp, Marika Táborská, Andrea Skalická Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme