Hacker se naboural do e-mailu Marka Dalíka a požadoval po lobbistovi peníze

Hacker pronikl do elektronické pošty Marka Dalíka a lobbistu se pak pokoušel vydírat. Píše o tom server Neovlivní.cz, podle nějž už policie hackera z Olomoucka dopadla. Případ nyní míří k soudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Dalík u soudu (archivní foto) | Foto: Filip Jandourek

Dalík jednoho dnes zjistil, že se nemůže přihlásit do své e-mailové schránky. Vzápětí mu dorazily na mobilní telefon SMS zprávy o změněném přístupovém heslu, za jehož odblokování měl zaplatit.

Dalík nic nezaplatil, obrátil se na policii a ta záhy muže dopadla, píše server Neovlivní.

Hacker prý požadoval po Dalíkovi „jen“ 50 tisíc korun, policie proto zjišťovala, jestli nešlo o útok na objednávku, při němž šlo o obsah schránky, v níž byly tisíce položek, včetně dat z doby, kdy byl lobbista jedním z nejvlivnějších zákulisních hráčů tuzemské politiky.

To však citovaný „zdroj obeznámený s vyšetřováním případu“ označil za nepravděpodobné. Spíše to prý vypadá, že si chtěl hacker dokázat, že je dobrý.

Server uvedl, že se případ odehrál už v minulém roce, ale informace o něm dosud na veřejnost nepronikly. Přitom věc už míří k soudu – státní zástupce podal na dopadeného muže žalobu letos v dubnu. Za vydírání a neoprávněný přístup do počítačového systému hrozí hackerovi až čtyři roky.

Policie prý muže podezřívá, že se kromě Dalíkova e-mailu naboural i do schránek dalších lidí včetně politiků.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme