Hackeři napadli den před začátkem státních maturit stránky s testy

Začátek státních maturit provázejí problémy, stejně jako loni byly stránky s testy kvůli útoku hackerů několik hodin nedostupné. Ředitel centra pro přípravu maturit Cermat Pavel Zelený odmítl spekulace, že se web zhroutil kvůli velkému náporu uživatelů, podle něj šlo o cílený útok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní maturita 2011 (ilustrační foto). | Foto: Filip Jandourek

„Webové stránky nemají se systémem řízení maturit vůbec nic společného, to je běžný prezentační server. Druhá věc je, že se nezhroutily pod zájmem studentů, ale pod cíleným útokem hackerů. To už je pravděpodobně folklór, tradice z loňského roku,“ uvedl Zelený v ČT.

Letošní maturity přinesou novinky v podobě změny v hodnocení. Písemky už nebudou opravovat učitelé v jednotlivých školách, ale přímo hodnotitelé Cermatu.

Systém maturit je ale stále terčem kritiky, hlavně pro byrokratickou náročnost, vysoké náklady i nejasné výsledky, na což nedávno upozornil i Nejvyšší kontrolní úřad.

Letošních maturit se účastní přes 100 tisíc studentů. Jako první na ně čeká lehčí verze testu z češtiny, ve čtvrtek bude následovat zkouška z angličtiny a v pátek test z matematiky.

Jana Zemanová, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme