Hackeři odstavili webové stránky Ochranného svazu autorského i vlády

Internetové stránky Ochranného svazu autorského a vlády nefungují, podle serveru Technet je napadli hackeři. Stránky OSA nejsou v provozu od půl páté odpoledne. Hackeři, hlásící se k hnutí Anonymus, chtějí útokem vyjádřit nesouhlas s vybíráním poplatků za prázdná média a s podporou dohody ACTA, kterou Česko podepsalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Internet (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

S útokem hackerů se v tuto chvíli potýká také web vlády, potvrzuje mluvčí Jan Osúch:

„Samozřejmě, že naše IT oddělení se průběžně snaží útokům hackerů čelit. Vždy po chvíli se podaří webové stránky zprovoznit. Pak ale přicházejí další útoky, takže v tuto chvíli nemohu říci, jak dlouho ještě webové stránky nebudou v plném provozu. Mohu pouze požádat veřejnost o trpělivost při načítání stránek.“

Mluvčí policejního prezídia Pavla Kopecká Radiožurnálu potvrdila, že se policie snaží zjistit iniciátora hackerského útoku.

„V současné době spolupracujeme se všemi subjekty a samozřejmě monitorujeme celou situaci. Zatím nemáme informace o tom a nezjistili jsme, že by tyto útoky směřovaly z České republiky. Doposud to tak nebylo, ale situace se může samozřejmě změnit,“ uvedla Kopecká.

Také webová stránka Evropského parlamentu dočasně zkolabovala po útoku skupiny Anonymous.

Viktorie Hošková, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme