Masivní kybernetický útok. Hackeři napadli ministerstvo práce a sociálních věcí, uvedla Maláčová

Hackeři ve čtvrtek napadli ministerstvo práce a sociálních věcí. Serveru Seznam Zprávy to řekla ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) uvedl, že šlo o masivní kybernetický útok na systémy veřejné správy.

Praha (Aktualizováno: 23:58 4. 3. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová | Zdroj: Úřad vlády ČR

„Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu, děkuji za pochopení,“ řekla pro Seznam Zprávy ministryně Jana Maláčová.

Léková agentura Evropské unie se stala terčem kyberútoku. Cílem byly dokumenty o vakcíně Pfizeru

Číst článek

Útočníkům se ale podle ní nepodařilo ukrást data či vyřadit systémy resortu. Kromě ministerstva mohli ale hackeři zaútočit i na další cíle v Česku.

Podle pražského primátora Zdeňka Hřiba došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. „Podle našich informací zaútočili i na Českou správu sociálního zabezpečení,“ uvedl pro server Hřib.

„Provedli jsme proto dočasnou odstávku některých systémů a jejich okamžitou bezpečnostní aktualizaci, původně plánovanou na zítřek,“ doplnil.

Rozsah škod a poškození po hackerských útocích se bude analyzovat, uvedl server Seznam Zprávy. „Incident bude nahlášen v souladu s platnými předpisy na Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. Poskytneme plnou součinnost pro následnou analýzu útoku,“ uvedl Hřib na twitteru.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme