Po havárii v Hamru na Českolipsku se znovu sešel krizový štáb. V péči lékařů zůstávají dva těžce zranění

Po úterním výbuchu ve výrobním areálu v Hamru na Jezeře na Českolipsku pokračuje na místě vyšetřování a odebírání vzorků. Mluvčí krajských hasičů Lucie Hložková potvrdila, že se ve středu ráno znovu sešel i krizový štáb. Po explozi zatím neznámých chemikálií zůstávají dva lidé těžce zranění, několik dalších muselo do nemocnic na pozorování.

Hamr na Jezeře Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V péči lékařů zůstávají dva těžce zranění lidé, zbylých šest bylo z nemocnice propuštěno | Foto: Jiří Jelínek | Zdroj: Český rozhlas Liberec

Vzniklý požár likvidovali hasiči až do večera a do oblasti mohli pouze ve speciálních oblecích. Zařízení bylo také stabilizováno, aby nedošlo k dalšímu úniku nebezpečných chemikálií. Ve středu ráno znovu zasedal v místním obecním úřadu krizový štáb.

Výbuch v továrně na Českolipsku: osm lidí je zraněno, dva v kritickém stavu. Hasiči doporučují nevětrat

Číst článek

Celý den by tak mělo pokračovat další vyšetřování výbuchu i odebírání vzorků. Podle policejní mluvčí Ivany Balákové čekají vyšetřovatelé na výsledky kontrolního měření vzduchu, které by mělo určit, jestli už je místo bezpečné. Je však jasné, že ve středu firma ještě fungovat nebude. Policisté také zahájili úkony pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení.

Společnost Purum, která v areálu likviduje nebezpečné odpady, tvrdí ústy svého zástupce Davida Lhotského, že provoz je naprosto bezpečný a nechápe, jak mohlo k nehodě dojít. Ještě nedávno proběhlo na místě hned několik kontrol.

V péči lékařů zůstávají podle policie dva těžce zranění lidé, zbylých šest bylo z nemocnice propuštěno. Podle mluvčího záchranné služby Michala Georgieva jelo přímo z místa k lékařům i deset zdravotníků, které kontaminovaly zplodiny. Šlo však pouze o preventivní opatření. Další zdravotník, který se na lékaře obrátil s nevolností, zůstal v noci z úterý na středu v nemocnici.

Jiří Jelínek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme