Radu Českého rozhlasu povede další dva roky muzikoložka Dohnálková

Předsedkyní rady Českého rozhlasu bude další dva roky opět muzikoložka Hana Dohnálková. Funkci zastávala i v předchozím období. Rada ji zvolila na svém středečním zasedání.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předsedkyní rady Českého rozhlasu bude další dva roky muzikoložka Hana Dohnálková | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

Dohnálková je v devítičlenné radě Českého rozhlasu od konce března 2014. Je členkou vedení PKF - Prague Philharmonia a učí hře na housle v ZUŠ Dobřichovice.

Rádio kdysi stálo více než motorka, říká Milan Pokorný, autor knihy V hlavní roli rozhlas

Číst článek

Na místa dvou místopředsedů rada zvolila dosavadního místopředsedu Jiřího Vejvodu a radního a bývalého šéfredaktora Českého rozhlasu Dvojka Miroslava Dittricha.

Dosavadní místopředseda Tomáš Kňourek funkci neobhajoval, protože mu příští rok v únoru končí mandát v radě.

Publicista, moderátor a překladatel Jiří Vejvoda působí v radě také od roku 2014, v minulosti řídil stanici ČRo 2 - Praha. Dittrich, který byl zároveň zvolen mluvčím rady, zasedá v radě od ledna 2017.

Veřejnoprávní Český rozhlas letos hospodaří s náklady a výnosy 2,253 miliardy korun. Vyrovnaný rozpočet je o 16,7 milionu korun vyšší než v minulém roce.

Kdo je Hana Dohnálková?

  • Narodila se 18. října 1980
  • Vzdělání: Hra na housle na konzervatoři v Pardubicích (1995 až 1998). Hra na housle, klavír a zpěv na konzervatoři v Praze (1998 až 2003). Psychologie, pedagogika a hudební metodika na AMU v Praze (2003 až 2007). Hudební věda na Filozofické fakultě UK v Praze.
  • Povolání: muzikoložka, houslistka a hudební pedagožka
  • Kariéra: od roku 1999 se věnuje pedagogické činnosti, nyní učí hře na housle v Základní umělecké škole v Dobřichovicích; působila jako houslistka v Komorním orchestru Pavla Haase (2006 až 2012); muzikoložka v hudebním archivu společnosti PKF - Prague Philharmonia (od roku 2013).
  • Členkou rady ČRo je od 26. března 2014, navrhla ji ZUŠ Dobřichovice. V dubnu 2016 byla poprvé zvolena předsedkyní rady ČRo.
  • Hudbě se Dohnálková věnuje od dětství, navštěvovala Kühnův dětský sbor v Praze.
  • Věnuje se sólovému i sborovému zpěvu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme