Hana Hegerová slaví sedmdesátiny

Žena, která dokáže na malé ploše vyzpívat všechnu tíhu i krásu života, první dáma našeho šansonu Hana Hegerová má dnes sedmdesátiny. Vždy elegantní, s neomylným citem pro kvalitu vždy interpretovala s neobvyklým prožitkem, silou a výrazem. Měla také štěstí na výborné tvůrce, které uměla prosadit, a oni zase toužili po tom, aby se stali jejími dvorními skladateli. Jejím prvním hitem byl šanson Milord z repertoáru Edith Piaf, který pro ni "počeštil" Pavel Kopta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hana Hegerová | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

Skládali pro ni Petr Hapka a Petr Rada, Jiří Suchý a Jiří Šlitr. Její asi nejpopulárnější píseň Levandulová z dílny Petra Hapky a Michala Horáčka si broukají i chlapi po hospodách. V kariéře šansoniérky jí pomohla i její herecká průprava, stála před kamerou v dramatu Frona nebo muzikálu Kdyby tisíc klarinetů a hrála v pražských divadlech Rokoko a Semafor. Na konci 60. let sklízela úspěchy i v zahraničí, v 70. letech nemohla na čas vůbec vystupovat. Hana Hegerová, vlastním jménem Carmen Farkašová-Čelková, má syna a dva vnuky.

Životní jubileum oslaví v neděli koncertem v Divadle na Vinohradech. Druhý koncert se pak uskuteční 28. října.

Jana Zemanová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme