Hana Hegerová slaví sedmdesátiny

Žena, která dokáže na malé ploše vyzpívat všechnu tíhu i krásu života, první dáma našeho šansonu Hana Hegerová má dnes sedmdesátiny. Vždy elegantní, s neomylným citem pro kvalitu vždy interpretovala s neobvyklým prožitkem, silou a výrazem. Měla také štěstí na výborné tvůrce, které uměla prosadit, a oni zase toužili po tom, aby se stali jejími dvorními skladateli. Jejím prvním hitem byl šanson Milord z repertoáru Edith Piaf, který pro ni "počeštil" Pavel Kopta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hana Hegerová | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

Skládali pro ni Petr Hapka a Petr Rada, Jiří Suchý a Jiří Šlitr. Její asi nejpopulárnější píseň Levandulová z dílny Petra Hapky a Michala Horáčka si broukají i chlapi po hospodách. V kariéře šansoniérky jí pomohla i její herecká průprava, stála před kamerou v dramatu Frona nebo muzikálu Kdyby tisíc klarinetů a hrála v pražských divadlech Rokoko a Semafor. Na konci 60. let sklízela úspěchy i v zahraničí, v 70. letech nemohla na čas vůbec vystupovat. Hana Hegerová, vlastním jménem Carmen Farkašová-Čelková, má syna a dva vnuky.

Životní jubileum oslaví v neděli koncertem v Divadle na Vinohradech. Druhý koncert se pak uskuteční 28. října.

Jana Zemanová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme