Speciální kolo hendikepovanému triatletovi ukradli zloději, 250 tisíc na nové přispěli lidé za necelý den

Vozíčkáři Zbyňkovi Švehlovi odcizil zloděj začátkem února speciální závodní kolo přímo z kufru auta před jeho domem v Horních Počernicích. Protože se na zakázku vyrobený handbike nepodařilo doposud policii dohledat, lidé se rozhodli hendikepovanému triatlonistovi na nový finančně přispět. Požadovanou částku 250 tisíc korun se podařilo vybrat za necelý den.

Praha (Aktualizováno: 12:14 18. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odcizené speciální kolo sportovce Zbyňka Švehly | Zdroj: Archiv Zbyňka Švehly

„Rozbili dvě okénka a přes kufr vytáhli bike ven přímo před naším domem,“ řekl Radiožurnálu před časem Švehla, kterému se už čtyřikrát podařilo zdolat nejtěžší triatlonový závod světa – havajského Ironmana.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si reportáž o ukradeném kolu

„Kolo stojí 200 tisíc, ale pro normálního člověka, který může běhat a chodit, je na nic. Ani do sběrného dvora se nehodí, protože je z karbonu,“ dodal s tím, že nechápe krádež zrovna takto specifického sportovního náčiní.

Kolo bylo vyrobeno speciálně pro Švehlu na míru. „Mám na něm spoustu vychytávek přímo na sebe,“ vysvětlil. Přesto, že celý případ začala řešit policie, handbike se nepodařilo vypátrat.

Hendikepovanému sportovci zloději ukradli speciální kolo, vyjel na něm i havajskou sopku Mauna Kea

Číst článek

„Během týdne, který uplynul od krádeže, jsem ucítil ve svém okruhu silnou podporu a porozumění a nemluvím jen o reakcích na sociálních sítích,“ vysvětlil sportovec.

Lidé se proto sportovci, který jako první vozíčkář vyjel havajskou sopku Mauna Kea v nadmořské výšce 4205 metrů, rozhodli na nové kolo finančně přispět. 

Od nedělního večera lidé na Konto Bariéry poslali více než požadovaných 250 tisíc korun.

„Kdyby se však přeci jen stal zázrak a mé staré dobré kolo se někde objevilo, nebudu toužit po novém a veškeré prostředky, které se prostřednictvím této sbírky vyberou, jistě dobře poslouží projektům Konta Bariéry,“ dodal Švehla.

Zbyněk Švehla ochrnul po pádu z kola při triatlonových závodech v devatenácti letech. Po dlouhodobé léčbě začal plavat a později i závodit v reprezentaci. Časem se vrátil i k cyklistice.

Daniel Platil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme