Handicapovaní happeningem upozorňovali na nedostatečné uklízení chodníků v metropoli

Rychlost chodců v pražských ulicích se díky sněhu v posledních dnech znatelně snížila, stejné je to i v dalších městech. To, co je pro někoho jen drobná nepříjemnost, a pro děti možná dokonce vítané zpestření, znamená pro lidi se sníženou pohyblivostí vážnou překážku. Často se z nich stávají dočasní domácí vězni. Občanské sdružení Asistence kvůli tomu upozorňuje na to, co označuje za nedostačující systém úklidu sněhu v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravu na většině území republiky stěžuje sníh a náledí | Zdroj: ČTK

Sdružení Asistence dnes pořádalo happening upozorňující na tento problém. „Uklízeli jsme led a sníh na schodech tady u nás na Vyšehradě. Byl to tedy takový užitečný happening,“ říká Erik Čipera ze sdružení Asistence.

Přehrát

00:00 / 00:00

O happeningu mluvil na Radiožurnálu Erik Čipera ze sdružení Asistence

Podle něj výtka míří na vedení města Prahy, které by si mělo rozmyslet, které priority bude sledovat a jestli třeba úklid chodníku pro chodce není stejně důležitý, jako úklid vozovky pro auta, což si členové sdružení myslí.

„Spousta lidí upravené chodníky potřebuje, obzvláště, když jezdí na vozíku. To se pak prostě nedostanou nikam,“ uvádí Čipera, který upozorňuje na to, že vozovky jsou vždy rychle uklizeny, ale chodníky někdy nejsou uklizeny celou zimu.

pir, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme