Hannig 50 tisíc podpisů nesehnal, kandidovat na prezidenta ale bude. Podpořilo ho 20 poslanců

Hudebník a šéf strany Rozumní Petr Hannig má k dispozici 20 poslaneckých podpisů pro kandidaturu na prezidenta. Podpisy ve středu odevzdal na ministerstvo vnitra. Podporu podle svých slov získal od končících i nových poslanců z několika politických stran.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Hannig | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Hannig svou kandidaturu oznámil v polovině července, kdy se pokoušel sesbírat podpisy občanů. Potřebných 50 000 hlasů se mu ale nastřádat nepodařilo. Rozhodl se proto jít cestou politické podpory.

Kubera nebude kandidovat na prezidenta. Jeho rodina byla proti, oznámil šéf ODS

Číst článek

Ve středu odpoledne na ministerstvu vnitra odevzdal 20 poslaneckých podpisů, což je minimum, které zákon stanoví pro účast ve volbách. Další poslance plánuje ještě získat do 7. listopadu, kdy je poslední termín pro registraci.

Poznamenal, že by rád měl k dispozici poslanecké podpisy ze všech politických stran. Jací zástupci politických stran ho podpořili, nechtěl sdělit.

Hannig využil výměny poslanců po volbách. Odcházejícím poslancům končí mandát 26. října nově zvoleným začal dnem zvolení, tedy v sobotou.

Podle stanoviska ministerstva vnitra mohli kandidáti na prezidenta použít podpisy obou skupin poslanců. Uchazeči o Hrad ale museli svou kandidaturu odevzdat na vnitru od pondělí do středy.

Hannig v červenci na tiskové konferenci řekl, že chce navazovat na politiku současného prezidenta Miloše Zemana, voličům ale chce nabídnout jinou formu chování. Hannigovu kandidaturu podpořila také krajně pravicová strana Národní demokracie Adama B. Bartoše.

Lídr strany Rozumní: Stát říká, že tu máme 12 uprchlíků. To napočítáte, když vyjdete před rozhlas

Číst článek

Jednasedmdesátiletý Hannig se o vstup do politiky pokoušel několikrát. Založil Stranu zdravého rozumu, která dnes působí pod názvem Rozumní, a od roku 2002 pravidelně kandiduje ve volbách do Sněmovny či Senátu.

Loni při kandidatuře do Senátu v Praze 11 získal 2,3 % hlasů, jeho strana v letošních sněmovních volbách získala 0,72 procenta hlasů. Před pěti lety Hannig na prezidenta nekandidoval.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme