Happening na Václavském náměstí zakončil sérii demonstrací proti KSČM

Sérii štafetových demonstrací upozorňující na sílící vliv vlivu komunistů v krajských radách dnes zakončila akce na Václavském náměstí v Praze. Podpořit zejména studenty, kteří protestují proti komunistickým radním, přišel i spisovatel a historik Petr Placák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace proti komunistům na Václavském náměstí v Praze | Foto: Eva Rajlichová | Zdroj: Český rozhlas

„Instalovat člena strany do výboru, který má dohlížet na výchovu mládeže ze strany, která se nedistancovala od toho, co tady bylo před listopadem, a která budovala systém, který byl od A do Z postaven na lži a demagogii, mi připadá politicky i lidsky perverzní,“ řekl Radiožurnálu.

„Celý Palachův týden směřoval k jeho odkazu, který byl jasný. Upozornit na to, že komunisti jsou nepřijatelnou silou, která hlásá násilí. Myslím si, že lepší způsob, jak uctít památku Jana Palacha, se asi těžko dá objevit. Komunisté přesto řekli, že jsme tohoto týdne zneužili. Těžko si dovedou představit, že by člověk měl právo se vyjadřovat,“ dodal jeden z organizátorů, písničkář Ziggy Horvath.

Eva Rajlichová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme