Přestavba krkonošského hotelu za čtvrt miliardy korun se zastavila. Firma míří do insolvence

V Harrachově krachuje projekt přestavby hotelu Karolína. Firma, která ho stavěla, ve čtvrtek zamířila do insolvence. Investiční společnost Hotel Karolína, s.r.o. je totiž v platební neschopnosti. Hotel chtěla firma přestavět na luxusní apartmány hotelového typu, projekt měl vyjít na 240 milionů korun.

Harrachov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Projekt plánované přestavby hotelu Karolína

Projekt plánované přestavby hotelu Karolína | Foto: www.karolina-harrachov.cz

Přestavba jednoho z nejstarších hotelů v krkonošském středisku Harrachov na Jablonecku se zasekla. Investiční společnost Hotel Karolína s.r.o. s ní začala loni v létě, teď je ale v platební neschopnosti a od čtvrtka také v insolvenci, kterou vyhlásil Krajský soud v Hradci Králové.

Vedení firmy v insolvenčním návrhu uvedlo, že práce se platily z půjček a úvěrů. Letos v lednu ale společnost o tento zdroj příjmů přišla a musela stavební práce na roubené chalupě z konce 19. století zastavit.

Krkonoše hlásí přelidněno. Z jelenů jsou noční tvorové, říká náměstek ze Správy národního parku

Číst článek

Soud firma požádala o reorganizaci, po které by mohla přestavbu hotelu dokončit a jednotlivé apartmány následně rozprodat.

Podle insolvenčního návrhu má společnost celkem 16 věřitelů, kterým dluží téměř 121 milionů korun.

Původně tříhvězdičkový hotel Karolína se 75 lůžky stojí v Harrachově na Novém Světě nedaleko sklárny. Firma Hotel Karolína, s.r.o. ho chtěla přeměnit za 240 milionů korun na luxusní apartmány hotelového typu. Podle firmy by se tím zhodnotil potenciál historické budovy v blízkosti hlavního tahu do Polska.

Harrachov patří k největším krkonošským střediskům v Libereckém kraji, v zimě nabízí osm kilometrů sjezdových tratí a desítky kilometrů tratí pro běžkaře. Oblíbeným cílem turistů je i v létě. Město má 1400 stálých obyvatel a podle údajů z Českého statistického úřadu 74 registrovaných ubytovacích zařízení se zhruba 4000 lůžky. Ubytovací kapacity jsou ale ve skutečnosti výrazně vyšší, ve městě jsou totiž desítky apartmánových bytů.

Michal Jemelka, kac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme