Hasič zraněný ve Zvoli zemřel, je druhou obětí požáru

Hasič zraněný při požáru lakovny ve Zvoli u Prahy zemřel odpoledne v nemocnici. Neštěstí si tak vyžádalo dvě oběti. První obětí byl zaměstnanec lakovny, jehož ohořelé tělo našli hasiči v úterý odpoledne. Jedna žena se pak při požáru zranila, utrpěla popáleniny obličeje a horní končetiny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár výrobní haly ve Zvoli u Prahy

Požár výrobní haly ve Zvoli u Prahy | Zdroj: ČTK

„Mohu potvrdit smutnou skutečnost, že náš hasič zemřel dnes po 17. hodině v kladenské nemocnici," sdělila mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Požár lakovny ve Zvoli u Prahy uhasili hasiči po 36 hodinách, trval od noci na úterý. Na místě zůstává několik hasičů kvůli dohledu. Ve čtvrtek ráno vyšetřovatelé provedou závěrečný průzkum. Vyšetřování příčiny požáru ale zřejmě potrvá až několik měsíců.

Informaci o požáru haly o rozměrech 70 krát 15 metrů hasiči dostali v úterý před třetí ráno. Na místo se sjely desítky hasičů ze Středočeského kraje a Prahy, povolána byla i těžká technika ze Zbirohu a Hlučína.

Hasičům se po 15 hodinách podařilo zastavit šíření požáru ve Zvoli. V hořící lakovně našli mrtvého muže

Číst článek

Vzhledem k velikosti požáru hasiči vyhlásili třetí ze čtyř stupňů požárního poplachu, uvnitř explodovaly tlakové lahve. Až večer byl snížen stupeň poplachu ze třetího na druhý, který platil i ve středu ráno. Později hasiči snížili stupeň poplachu na první.

Majitel firmy Intebo Josef Šebek neví, z čeho mohl požár vzniknout. „Nepracujeme s ničím výbušným, takže zřejmě šlo o nějakou technickou závadu. Pro firmu je to samozřejmě obrovská zátěž, jestli budeme v činnosti pokračovat, se teprve uvidí. Záleží na tom, jak nám pomohou naši zákazníci a partneři," řekl Šebek.

Způsobená škoda se pohybuje kolem 100 milionů korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme