Hasiči a policie zkoumají další podezřelé balíčky, dorazily na Pražský hrad a některá ministerstva

Na Pražský hrad, ministerstvo spravedlnosti a ministerstvo vnitra dnes dorazily zásilky s podezřelým obsahem. Hrad a vnitro informaci zatím nepotvrdily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

paragraf hasiči §§ | Foto: Tomáš Adamec

„Mohu ubezpečit, že k ohrožení života ani zdraví žádného ze zaměstnanců ministerstva nedošlo,“ uvedla mluvčí ministerstva spravedlnosti Kateřina Hrochová s tím, že v podatelně zjistili zásilku s podezřelým obsahem.

„Zásilku převzala Policie České republiky a hasičský záchranný sbor k dalšímu prozkoumání. Další skutečnosti nemůžeme zatím komentovat.“

Podezřelé zásilky se v Česku začaly ve větším množství objevovat na konci listopadu, kdy dorazily třeba na ministerstva vnitra a financí. Obsahovaly jed, odeslány byly ze Švédska a Slovinska.

Na různé úřady v tomto období přišlo také několik dalších podezřelých zásilek, ve kterých však jed nebyl. Kvůli případům z konce listopadu se zvýšila bezpečnostní ostraha ministerstev a dalších státních orgánů.

Podle dřívějšího vyjádření ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) policie od roku 2006 řešila 4000 případů podezřelých zásilek. Zásilky s bílým práškem se v Česku objevily také v září, kdy je obdržely některé úřady včetně Hradu.

Kyanid draselný (cyankáli) | Foto: Český rozhlas

mkp, Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme