Hasiči budou zřejmě kontrolovat opuštěné budovy

Opuštěné budovy, kde by mohli přespávat bezdomovci, možná začnou kontrolovat hasiči. Radižornálu to řekl generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky Miroslav Štěpán.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči prohledávají trosky vyhořelé budovy v Praze na Florenci | Foto: Tomáš Adamec

Podle něj o tom uvažují po tragickém požáru, při kterém dnes v noci uhořelo devět lidí, patrně bezdomovců.

Přehrát

00:00 / 00:00

Generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky Miroslav Štěpán pro Radiožurnál

„Každopádně vezmu-li jiný případ, to jsou třeba ubytovny, tam se dělají kontroly téměř pravidelně. Ale u těchto, řekl bych, ladem ležících objektů se kontroly nedělají. Musíme se podívat, kolik těch požárů je. Samozřejmě je to společenský problém, proč máme tolik bezdomovců, případně jiných osob, které mají důvod takto bydlet,“ zdůraznil Štěpán.

Při nočním požáru na pražské Florenci plameny zcela zachvátily opuštěnou budovu u autobusového nádraží. Mrtvé našli hasiči na spáleništi objektu, podle všeho to byli bezdomovci. Jednou z variant vzniku požáru je neopatrná manipulace s ohněm uvnitř objektu. Budova byla odpojena od dodávky elektrického proudu, bezdomovci si v něm svítili svíčkami.

Jde o nejtragičtější požár od roku 1984.

Milan Kopp, Alžběta Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme