Inspekce vyčíslila škodu při srážce dvou nákladních vlaků v České Třebové na 150 milionů korun

V České Třebová na Orlickoústecku se v neděli ráno před 6.00 srazily dva nákladní vlaky. Škody se odhadují na minimálně 150 milionů korun. Strojvedoucí jednoho z vlaků utrpěl lehké zranění. Provoz osobních vlaků v České Třebové ani na hlavním koridoru Praha - Olomouc nehoda neomezila. Nákladní vlaky jedoucí přes Českou Třebovou využívají trasu přes osobní nádraží. Uvedli to hasiči a Správa železnic. Nehoda se stala v depu pro nákladní vlaky.

Česká Třebováí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V České Třebová na Orlickoústecku se v neděli ráno před 06:00 srazily dva nákladní vlaky.

V České Třebová na Orlickoústecku se v neděli ráno před 06:00 srazily dva nákladní vlaky. | Zdroj: Hasiči Pardubického kraje

„Při vjezdu do depa vjel nákladní vlak na červenou a najel do stojícího nákladního vlaku. Vykolejilo šest vozů,“ řekla ČTK mluvčí Správy železnic Nela Friebová. Zranění utrpěl třicetiletý strojvedoucí z jedoucího vlaku, zdravotničtí záchranáři jej podle policie převezli do nemocnice.

Z fotografií zveřejněných hasiči vyplývá, že došlo k velké materiální škodě. Ta bude činit minimálně 150 milionů korun.

Provoz osobních vlaků v České Třebové ani na hlavním koridoru Praha - Olomouc nehoda neomezila. Nákladní vlaky jedoucí přes Českou Třebovou využívají trasu přes osobní nádraží.

V České Třebová na Orlickoústecku se v neděli ráno před 06:00 srazily dva nákladní vlaky. | Zdroj: Hasiči Pardubického kraje

Dechové zkoušky na alkohol byly u obou strojvedoucích negativní, řekla ČTK mluvčí policie Andrea Muzikantová. „Jsme na místě a zjišťujeme okolnosti srážky,“ dodala.

Policie se nehodou podle mluvčí bude zabývat pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.

Podle serveru zdopravy.cz strojvedoucí nákladního vlaku společnost IDS Cargo minul návěstidlo zakazující jízdu a srazil se s před ním stojícím nákladním vlakem již v obvodu stanice. Podle serveru vykolejilo šest vozů a lokomotiva.

Hasiči na místo vyslali profesionální jednotku z Ústí nad Orlicí a jednotku Správy železnic Česká Třebová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme