Nový český rekord. Děti ze skupin dobrovolných hasičů vedly vodu 550 hadicemi víc než 10 kilometrů

V příštím vydání České knihy rekordů bude mít zápis téměř 400 mladých dobrovolných hasičů z České republiky, Německa a Polska. Rekord v dálkovém vedení vody dětmi do patnácti let stanovili v sobotu na trojúhelníku mezi Sloupem, Radvancem a Novým Borem na Českolipsku.

Obrazem Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Dnes se tady koná pokus o nový český národní, a troufám si říci, i neoficiální světový rekord v dálkovém vedení vody provedený dětmi hasiči, a to je podstatné, ve věku čtyř až patnácti let,“ uvedl na začátku sobotní akce za organizátory David Sobotka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Děti z hasičských kroužků stanovili nový český rekord v dálkovém vedení vody

„Asi 5,5 kilometru od nás budou sát vodu a voda poteče odsud z náměstí v Boru, to stojíme v půlce trasy. Pak se dostane zpátky a vystříkne,“ popsal cestu vody Sobotka.

Děti propojily sací hadice s čerpadly a vše se zdařilo podle plánu. Voda se okruhem hadic nakonec vrátila zpátky do radvaneckého rybníka u Sloupu v Čechách.

„Můžu jménem Agentury Dobrý den z Pelhřimova potvrdit, že vzdálenost je 10 kilometrů a 200 metrů. Bylo použito 550 hadic, béček. A celé to trvalo, což je velmi nedůležité, 3 hodiny a 12 minut,“ potvrdil rekord na konci vodní cesty Miroslav Marek, prezident Agentury Dobrý den, která české rekordy zaznamenává.

Jiří Jelínek, Redakce ČRo Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme