Poškozené potrubí u nádraží v Havířově se podařilo uzavřít, provoz budovy i na trati byl obnoven

Zhruba na pět hodin byl v pondělí přerušen provoz na železniční trati mezi Ostravou a Albrechticemi na Karvinsku. V Havířově nedaleko trati stavbaři v poledne poškodili plynové potrubí. Hasiči z preventivních důvodů v Havířově evakuovali železniční nádraží i jeho okolí. Okolo 16.15 se podařilo potrubí uzavřít a v 17.00 byl provoz na trati i nádraží obnoven, uvedli mluvčí Správy železnic Martin Kavka a moravskoslezských hasičů Kamila Langerová.

Aktualizováno Havířov (Aktualizováno: 17:36 20. 5. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nádraží Havířov

Nádražní budova je prázdná. Kromě ní moravskoslezští hasiči evakuovali prodejnu Lidl a krytý bazén, uvedl Kavka | Zdroj: Profimedia

Kavka uvedl, že plynové potrubí bylo poškozeno při zemních pracích v blízkosti trati. Z preventivních důvodů byla nařízena evakuace a také vypnutí trakčního vedení.

Aby budějovické vlakové nádraží dýchalo, bylo by třeba poslat auta pod zem, myslí si architektka

Číst článek

Ze stanice bylo evakuováno 25 lidí včetně zaměstnanců. Hasiči evakuovali i prodejnu Lidl a krytý bazén. Langerová uvedla, že se evakuace týkala dohromady 118 lidí.

Po 16.15 Kavka uvedl, že se obě strany potrubí podařilo zastavit. Hasiči pak ještě měřili koncentrace v okolí nádraží a kolejí nad podjezdem.

„V 17.00 byl provoz obnoven na trati i na nádraží v Havířově,“ sdělil následně Kavka.

Při výluce, která se týkala dvou desítek spojů v obou směrech, zavedl dopravce náhradní autobusovou dopravu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme