Požár hotelu na Václavském náměstí. Kouř byl ve všech patrech, evakuováno bylo 70 lidí

Pražští hasiči evakuovali zhruba 70 hostů z hotelu na Václavském náměstí. Podle hasičů v suterénu hotelu hořely kabelové rozvody. Požár se rozšířil do vyšších pater, hasičům se ho ale podařilo dostat pod kontrolu. Nyní probíhají dohašovací práce.

Video Praha (Aktualizováno: 22:08 24. 7. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči před hotelem Juliš na Václavském náměstí | Foto: Jan Řápek | Zdroj: Český rozhlas

Podle pražských hasičů hořely kabelové rozvody v suterénu. Požár se následně rozšířil po zakrytí lešení do vyšších pater. Z hotelu bylo evakuováno zhruba 70 hostů. 

„Ze suterénu se to po plastovém zakrytí lešení rozšířilo do vyšších pater. Celý hotel je zakouřený, provádíme evakuaci,“ řekl po 21:00 mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Další informace zjišťuje přímo na místě požáru.

Podle informací iROZHLAS.cz začal požár ve čtvrtém patře. Po spuštění požárního poplachu recepční automaticky začali evakuovat hosty hotelu a zavolali hasiče. 

Evakuování kromě hostů museli být i návštěvníci posilovny nacházející se pod hotelem. Ti ucítili podivný zápach kouře a museli prostory neprodleně opustit, na dešti před hotelem poté čekali téměř dvě hodiny. Stejně jako všichni evauovaní museli nechat své věci v budově. 

Hasiči zasahují v hotelu Juliš ve spodní části Václavského náměstí. Na místě je desítka hasičských vozů. 

Hotel je z přední strany orientovaný na náměstí, vzadu sousedí s Františkánskou zahradou. Hotel nechal postavit pražský kavárník a provozovatel slavné cukrárny Karel Juliš. Architektem funkcionalistické stavby, která je zapsaná na seznam kulturních památek, byl Pavel Janák. Po únoru 1948 byl hotel znárodněn a přejmenován na Tatran. Po roce 1989 ho získala zpátky rodina Karla Juliše.

„Noví vlastníci chtěli provést pouze dílčí opravy a podnik dále provozovat, průzkumy ale ukázaly, že stavba je ve špatném stavu a celková rekonstrukce je nevyhnutelná. Na to, ale Julišovi neměli dostatek peněz, a rozhodli se proto hotel prodat,“ uvádí se na webu hotelu. V letech 1998 až 2003 prošla budova rozsáhlou rekonstrukcí a poté se znovu otevřela hostům.

jra, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme