Hasiči likvidovali na Plzeňsku požár lesa

Čas ani na symbolickou oslavu vstupu země do Evropské unie neměli v noci na dnešek hasiči na Plzeňsku. Celou noc totiž likvidovali rozsáhlý požár lesa. Plameny mezi Kornaticemi a Štáhlavicemi zasáhly přibližně dva hektary louky a lesa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasič v akci | Foto: HZS Praha

Oheň vzplál na jihu Plzeňska kolem 21:00. "Jednalo se o požár vytěžené paseky, ale zasáhlo to také stromy. Celkem zasahovalo třináct jednotek," řekl Radiožurnálu mluvčí krajských hasičů František Vaško.

Ještě dopoledne zůstávalo na místě několik jednotek, které požár dohašovaly. Šetří také jeho příčinu "Mohla to být nedbalost, úmysl nebo například špatně uhašené ohniště po pálení klestu," doplnil mluvčí. Škoda dosáhla 50 tisíc korun.

Špatně uhašené ohniště pravděpodobně zavinilo i další požár, který v pátek odpoledne a večer zaměstnal dalších sedm jednotek hasičů z jihu Plzeňska. Mezi Spáleným Poříčím a Nezvěsticemi vypukl lesní požár kolem 15:00, hasiči ho zlikvidovali po šesti hodinách. Oheň napáchal škody asi 30.000 korun.

Škodu 20.000 korun způsobil v pátek také požár lesa na ploše 50 krát 100 metrů u Zbirohu na Rokycansku. Příčinou požáru byla podle Vaška nedbalost při neohlášeném pálení klestí. Viníka potrestali hasiči blokovou pokutou.

Petr Doležel, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme